Rybolov


Rybolov

Málo turistů a nízká obydlenost oblasti zaručuje v místních vodách nadbytek ryb a je ideální pro rybolov v Norsku.

 

Moře

20160603_213653

Ostrůvky, průplavy a mělčiny na jižní části fjordu jsou jako stvořeny na přívlač. Ale rozmanitost  fjordu zajišťuje mnoho druhů ryb a proto je možno využívat i pilkerování a trolling.

https://www.youtube.com/watch?v=ftbMiI3Fp5c

100 m přímo před penzionem je naše vlastní molo. Na rozdíl od jiných lokalit v Norsku je v letních měsících u nás možný i noční rybolov na moři. Dostanete přesné mořské mapy s vyznačenou hloubkou a vyznačenými lokalitami s výskytem konkrétních druhů ryb. S ochotou Vám poradíme kde, jak a na co chytat.

Nemáte-li k dispozici vlastní rybářské nádobíčko, zapůjčíme Vám na základě předchozí objednávky prut na přívlač s navijákem a vlascem nebo prut s multiplikátorem a vlascem na hloubkové rybaření za 700 Kč na osobu a jeden termín pobytu. Je možné zajistit i dakron a návnady.

Zde je námořní mapa pro rybáře  https://kart.gulesider.no(do žlutého rámečku vlevo nahoře zadejte název naší obce – Salsbruket).

Jezera

P1030185

Pokud Vás omrzí mořský rybolov jsou vám k dispozici nedaleká jezera, na kterých mají naši klienti možnost chytat zdarma. Nejbližší je cca 300 m od penzionu. Na nejvzdálenějším jezeře, cca 12 km od penzionu, jsou pro vás připraveny dva motorové čluny. Oblast je vhodná na přívlač a muškaření a vyskytují se zde hlavně pstruzi a siveni. V roce 2016 byl na jezeře rekord 140 pstruhů potočáků za den.

Jezera jsou soukromá, a proto zajišťují naprostý klid i na rodinné koupaní s dětmi. Lokální povolenky k rybolovu na jezerech, mapy a klíče od vstupní brány Vám budou poskytnuty v penzionu.

 

Řeka

P1030306

Další variantou pro rybolov v Norsku je lov lososů a mořských pstruhů. Necelých 100 metrů od penzionu protéká řeka Oppløyelva, na kterou je možné zakoupit povolenku. V roce 2016 byla cena 400 NOK (cca 1.200 Kč) / osoba / den. Je třeba si zakoupit i státní rybářský lístek pro rybolov na všech řekách a jezerech v Norsku (247 NOK/ osoba / rok). Obě povolenky je možné zakoupit on-line v penzionu.
http://fiskeravgift.miljodirektoratet.no/
http://utmarkscompagniet.no/produkt/fiskekort-oploelva-3/

Lodě

P1030331

Pro rybolov v Norsku pro Vás máme připraveno 5 motorových kovových člunů. Tři velké čluny s motory 60 – 90 HP jsou vybaveny echoloty Garmin poslední třídy s nejnovější aktualizací mořských map a GPS.

Další dva čluny mají motor 9.9 (rsp.15) HP

Lodě jsou osazeny držáky na pruty a vybaveny záchrannými vestami pro každého člena posádky včetně dětských vest, elektrickým čerpadlem na vodu, gafem, záchrannými pádly, kotvou a plastovými boxy na Vaše úlovky.

Motorové čluny převezmete čisté a s plnou nádrží a plným 10l náhradním kanystrem. Ve stejném stavu člun odevzdáte. Cena paliva do člunu (benzín + olej) je závislá na aktuálních cenách v Norsku (v roce 2016 průměr 18 NOK/1 litr). Palivo do člunu pro rybolov v Norsku Vám zajistíme dle Vašich potřeb.

Zpracování ryb

20160427_132319

V  areálu penzionu můžete své úlovky vykuchat, očistit a dát okamžitě zamrazit. Zdarma Vám zapůjčíme gumové nebo dáme jednorázové zástěry a rukavice.
Na vyčištěné ryby Vám dáme potravinářské folie na balení ryb a poskytneme dostatečný počet mrazících boxů. Je možno zakoupit přepravky na zmrzlé ryby 30x40x80cm za 200 Kč.
Ve stejné budově je i šatna/sušárna na Vaše rybářské oblečení, abyste každý den mohli vyrazit v suchém.
Své úlovky z rybolovu si můžete ugrilovat přímo u mola ve srubovém grilu na břehu lososí řeky nebo vyudit v udírně mistra Laca.

P1030298

Počasí

Aktuálně Vás budeme informovat o dlouhodobé i krátkodobé předpovědi počasí, síle větru a přílivu a odlivu.
aktuální počasí v Salsbruket...
10 ti denní předpověď počasí